Focus Mall Piotrków Trybunalski

Galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski to dwupoziomowe, nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe usytuowane u zbiegu ulic Słowackiego i Kostromskiej. Właścicielem i zarządcą centrum jest NEPI Rockcastle.

Focus Mall oferuje swoim klientom 76 tys. m kw. powierzchni całkowitej (35 tys. mkw. powierzchni handlowej), na której mieści się 100 sklepów, punktów usługowych, restauracji i kawiarni, oraz 5-salowe kino Helios. Na zmotoryzowanych gości czeka 4-poziomowy, zadaszony parking z 740 miejscami postojowymi.

Klienci z małymi dziećmi mogą skorzystać z pokojów rodzinnych, w których można spokojnie przebrać lub nakarmić maluszka. Dodatkowo, w odnowionej strefie gastronomicznej, znajdują się specjalne siedziska oraz stoliki dla małych dzieci oraz mikrofalówka, w której można podgrzać posiłek dla pociechy.

Centrum przyjazne jest rowerzystom. Przy wejściach znajdują się stojaki na rowery a przy wejściu głównym zlokalizowana jest samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Przed wejściem głównym znajduje się także stacja z hulajnogami elektrycznymi.

Galeria posiada dwa „serca” – krótkie pasaże w pobliżu wejść. Pierwsze znajduje się tuż przy wejściu głównym i kinie. Jest to miejsce, w którym odbywają się sezonowe i okolicznościowe imprezy i wystawy organizowane w centrum. Drugie „serce” to obszar restauracyjny (w pobliżu wejścia od strony ul. Kostromskiej), który w 2018 roku przeszedł gruntowną metamorfozę, stając się nowoczesną, przyjazną i funkcjonalną strefą. Nad każdym z „serc” znajduje się fryz malarski (obraz naniesiony nowatorską techniką na wewnętrzną ścianę galerii) autorstwa Rafała Olbińskiego, malarza i grafika światowej sławy. Grafiki plakacisty zaakcentowane są świetlikiem. Oba pasaże są połączone długimi, poprzecznymi korytarzami, wyróżnionymi spośród otoczenia kolorystyką i wystrojem a każdy z nich wyposażony jest w ławeczki na których można odpocząć między zakupami.

Wśród najemców galerii znajdują się tak znane marki jak Media Markt, H&M, Half Price, Reserved, Sinsay, C&A, Solar, Martes Sport, Ochnik, House, Diverse, Deichmann, CCC, e-obuwie, Wojas, Apart, Yes, W.Kruk, Rossmann, Douglas, home&you, KFC, Smyk, Empik, Quiosque, Pepco, Hebe, TUI i wiele innych.